Návštěvnické centrum Moser s rozšířeným okruhem,

novou kavárnou a prodejní galerií

30.10.14 Navštivte sklářskou huť Moser a objevte tajemný svět tradiční rukodělné výroby skla za doprovodu profesionálního průvodce. Seznámíte se s foukáním skla do forem a ručním tvarováním výrobků. Unikátní pohled do historie sklárny poskytuje sklářské muzeum Moser. Moderně řešená expozice nabízí poutavou prohlídku mapující více než 155 let historie sklárny, uvádí slavné majitele luxusního skla Moser a představuje nejstarší sklářskou tvorbu až po současné kolekce s více než 1000 exponáty.

Na závěr návštěvy vás srdečně zveme do největší prodejní galerie skla v Karlových Varech s širokou nabídkou nápojového a dárkového skla, porcelánu, pravého českého granátu, módní bižuterie a doplňkového zboží.

Historie sklárny Moser je spojena se jménem jedné z nejvýraznějších postav historie sklářské výroby, Ludwigem Moserem. V roce 1857 si v centru Karlových Varů otevřel vlastní obchod a ryteckou dílnu. Již v roce 1893 však rozjíždí provoz ve vlastní sklářské huti, která úspěšně funguje dodnes. Během této krátké doby získal pověst nejprestižnějšího výrobce skla v Rakousko-Uherské monarchii. Tituly dvorních dodavatelů císaře Františka Josefa I. (1873), perského šáha Musaffereddina (1901) a anglického krále Eduarda VII. (1908) tuto pověst dále umocňovaly a vyvolaly zájem dalších státníků a panovníků. Pro zachování této tradice sklárna Moser spolupracuje s nejnadanějšími výtvarníky, skláři a rytci, jejichž umění pomáhá vytvářet mistrovská díla ve svém oboru. Po celou dobu existence sklárny se její výrobky prezentují na nejvýznamnějších světových výstavách, kde získávají mimořádná ocenění.

Stát se majitelem luxusních výrobků značky Moser bylo a vždy bude záležitostí vytříbeného vkusu, prestiže, nadčasové umělecké hodnoty a řemeslného mistrovství sklářů. Sklárna Moser navazuje na slavnou tradici českého sklářství a reprezentuje vrchol řemeslné tvorby nápojového a dekorativního skla. Moser je proslulý svým mistrovstvím ve výrobě bezolovnatého křišťálu, průzračnými barvami, vynikajícím designem výrobků, ručním brusem a jemnou rytinou. Způsob zušlechťování skla tradičními sklářskými technikami (dekorativní broušení, umělecká rytina, dekorace zlatem či platinou) odlišuje výrobky Moser od podobných na trhu.

Na konci 19. a na začátku 20. století Moser započal výrobu bezolovnatého křišťálu za použití unikátních, ekologicky nezávadných postupů, ze kterých vyvinul křišťál tvrdý jako skála a jiskřivý jako olovnatý křišťál, ale bez použití olova. Tajemství úspěšného receptu spočívá v jedinečné kombinaci těch nejkvalitnějších surovin.

Unikáty a limitované série vytvořené podle návrhů sklářských výtvarníků společně se špičkovými rytinami mistrů rytců patří k uměleckým vrcholům naší tvorby. Všechny tyto výrobky mají trvalou hodnotu a jsou němými svědky výjimečných schopností svých tvůrců.

Výjimečná umělecká díla vyžadují vybranou mezinárodní prodejní síť. První značková prodejna Moser byla otevřena v centru Prahy již v roce 1925. Od té doby se tuzemský prodej rozšířil do dalších 4 prodejních galerií a prostřednictvím exkluzivních zástupců je značka úspěšně prezentována i ve světě. Mezi klíčové zahraniční trhy patří Rusko, USA, Japonsko, Taiwan a Velká Británie. Úspěch Ludwiga Mosera, jehož odkaz je dále rozvíjen, spočívá ve výrobě bezolovnatého skla, v jedinečném barevném spektru, vynikajícím designu výrobků od nejprestižnějších světových výtvarníků, v mistrovském brusu a jedinečné umělecké rytině.

Moser podporuje neziskové charitativní organizace a nadace, je sponzorem a partnerem významných společenských, kulturních a sportovních událostí. Tou nejznámější je určitě Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Hlavní cena festivalu, Křišťálový globus, je vyráběna ve sklárně Moser a každoročně ji obdrží některá ze světoznámých filmových hvězd.

Udělejte si výlet do Karlových Varů a navštivte sklářskou huť Moser. Každý návštěvník hutního provozu se přesvědčí o dokonalém rukodělném zpracování výrobků, jejich špičkové kvalitě a nevšedním talentu mistrů sklářů. Magická atmosféra rukodělné práce sklářů jistě zanechá v návštěvnících silný prožitek. Během prohlídky je možné fotografovat nebo natáčet na kameru a lze si tak navždy uchovat vzpomínku na návštěvu sklárny. Prohlídky jsou obohaceny o prezentaci surovin, nářadí a výrobních postupů.

Součástí areálu sklárny je i nově vybudovaná kavárna „Café Moser“. Návštěvníkům nabízí příjemné posezení nejenom v interiéru kavárny, ale i na letní terase s výhledem na náměstí Ludwiga Mosera a křišťálové plastiky s fontánou. Lahodná káva a domácí koláče vám jistě zpříjemní vaši návštěvu sklárny Moser. V Návštěvnickém centru je též prodejna s upomínkovými předměty pro děti i dospělé a prostorná vstupní místnost do prohlídkového okruhu s přehlednou časovou osou historie a současnosti sklárny.

Fotografie zaslala Veronika Zvonařová, MOSER, a.s. - děkujeme.

Více informací o prohlídkách naleznete na:

Návštěvnické centrum Moser s rozšířeným okruhem, Návštěvnické centrum Moser s rozšířeným okruhem, Návštěvnické centrum Moser s rozšířeným okruhem, Návštěvnické centrum Moser s rozšířeným okruhem, Návštěvnické centrum Moser s rozšířeným okruhem, Návštěvnické centrum Moser s rozšířeným okruhem, Návštěvnické centrum Moser s rozšířeným okruhem,

Nejčtenější články

Hledáte správné synonymum? Využijte online slovník Hledáte správné synonymum? Využijte online slovník
31.5.2012 | Nejen při luštění křížovek by se vám mohl hodit on-line slovník synonym, který je součástí portálu ABZ.cz. Na něm naleznete...
Oslavy Sv. Jana Nepomuckého a Barokní slavnosti NAVALIS Oslavy Sv. Jana Nepomuckého a Barokní slavnosti NAVALIS
6.5.2012 | Praha se letos opět může těšit na další ročník vodních slavností na Vltavě! Barokní slavnosti na Vltavě – Navalis –...
Surf Arena Surf Arena
5.5.2018 | Ve spolupráci s on-line magazínem WellnessNoviny.cz jsme pro vás připravili soutěž o dárkový poukaz na jízdu na vlně v SURF...

Poslední články

LETNÍ WELLNESS, Hotel KOMORNÍ HŮRKA LETNÍ WELLNESS, Hotel KOMORNÍ HŮRKA
18.5.2018 | Llázeňský a wellness hotel se nachází u Františkových Lázní. Nedílnou součástí hotelu je rekreační a rehabilitační...
Surf Arena Surf Arena
5.5.2018 | Ve spolupráci s on-line magazínem WellnessNoviny.cz jsme pro vás připravili soutěž o dárkový poukaz na jízdu na vlně v SURF...
Volný termín pro Vaši svatbu Volný termín pro Vaši svatbu
2.5.2018 | Volné svatební datum 18. 8. 2018 na Chateau Hostačov
Rezidence LiběchovČasopis Svět ženyČasopis KatkaHotel LANTERNAČeská asociace wellnessOrient spa