Pohádková usedlost Lovětín

30.1.10 je zrekonstruovaná zemědělská usedlost v malebné vesničce jižních Čech v oblasti Jindřichohradecka. Tato usedlost nabízí pronájem kompletních apartmánů s plně vybavenými kuchyněmi a vlastním sociálním zařízením. Objekt je velmi vhodný pro rodiny s malými dětmi.

Dospělým Pohádková usedlost nabízí velké možství výletů do okolí, hrady, zámky, zříceniny, muzea, ale i sport je zde zastoupen ve veké škále. V blízkosti jsou fotbalová hřiště, tenisové kurty, volejbalové kurty, golf, aquaparky, možnost jízdy na koních, pěší trasy, cyklotrasy, v zimním období sjezdovky. Objekt Pohádkové usedlosti má hned několik zahradních sezení, venkovní a vnitřní bar, možnost zapůjčení grilu. K dispozici je zde infrasauna, kolárna, pingpongový stůl, parkoviště zdarma u usedlosti. Provoz Pohádkové usedlosti je díky různorodým službám celoroční.

Pohádková usedlost nabízí různé pořádané akce a to vždy jako tradici, například výlovy rybníků, pravé české zabíjačky, posvícení, ale i akce klasické jako jsou Velikonoce, Čarodějnice, Den dětí, Mikulášská, Vánoce, Silvestr.

Nadšené zde budou i vaše děti, pro které jsou u nás připraveny dětské hřiště, pískoviště, velké fotbalovo - volejbalové hřiště, vyhřívaný bazén v zahradě a uzavřená dvorana statku. I ve společenské místnosti s barem je dětský koutek s obrovským množstvím hraček a závěsnou houpačkou v případě špatného počasí. Ikdyž si budou děti hrát samy, nemusíte o ně mít strach, protože na ně vždy v rámci uzavřené zahrady dohlédnete a můžete si díky tomu dopřát naprostý relax. K tomu vám zde slouží zahradní posezení, opalovací lehátka a možnost občerstvení u venkovního i vnitřního baru.

Všechny apartmány, bez ohledu na jejich velikost, jsou plně vybaveny sociálním zařízením a kuchyní. Jeden z apartmánů nabízí i stylové spaní na peci.

Pohádková usedlost je ideální pro setkání rodin a přátel, ale také pro pořádání svateb a svatebních hostin.

- ON -

exteriérPohádková usedlost LovětínPohádková usedlost LovětínPohádková usedlost Lovětín

Diskuze k článku

Karmen (22.11.2013) : Pobyt na podzim 2013, snídaně dobré - lepší, večeře dobé - lepší, ubytování dobré- odpovídající pobytu na farmě, prostředí dobré, služby osobní.... odpovídající ceně. Překvapení... úsilí a příjemné chování majitelů. To bylo k nezaplacení... velmi ochotní, velmi hodní, ve všem poradili... skvělý zážitek...zvířátka... skvělé...za drobné které jsme vlastně utratili jsme zažili nádheru a stmelení celé rodiny. Jeďte sem a pochopíte.... v létě 2014 jedu znovu...Pohádková usedlost Lovětín je srdeční záležitost :) obyčejný přístup k lidem, osobní přístup ke každému hostu, pochopení a hlavně vidíte zde jak se umí čelenové rodiny k sobě chovat....doporučuji... :)

Markéta Stránská (8.10.2013) : Osobně jsem v Lovětíně, lépe řečeno v Pohádkové usedlosti nebyla. Ale má nejlepší kamarádka ano. Údajně ubytování skvělé, snídaně a večeře skvělé, obědy možné objednat. Zvířátka milá. Majitelé v pozici sedláků :) tak uvidíme. Těším se. Hned v lednu objednám. A abych si byla jistá pošlu manžela s jeho kamarády na Lovětínskou novinku a to tátavíkend :) a uvidíme :)

Martina (13.8.2013) : ... jen ještě ohledně personálu. Už mají nějaké pomocníky a ne jen takové. Vlastní děti Helenku - profesionální hlídání dětí, velmi ochotná holčička a Richarda, který stojí za barem a obsluhuje. Nechtěla jsem s manželem věřit jak jsou slušně vedeni k ochotě, úctě k hostům. To je totiž budoucnost tohoto statku. Já sama takto vedené děti nemám. Skláním poctu, že v takto nabitém programu - práci majitelů mají čas a trpělivost vychovávat děti.

Martina (13.8.2013) : Na statku jsme byli s manželem a s dětmi poprvé a na doporučení od známých. Měli jsme vedra jediný bazén byl schůdnou cestou jak přežít. Velmi jsme oceňovali silné zdi statku v těchto vedrech. Stálá teplota do 25 stupňů. Snídaně neskutečně bohaté, večeře dle výběru každého a dle pravděpodobně sezóny. Nevím, nedostatku masa jsem si nevšimla. Asi jiný jídelníček. Paní majitelka říkala, že každý týden vaří něco jiného pro bohatost stravy a také dle čerstvých surovin. Zvířátka byla schována, moc jsme jich v těch vedrech neužili :) schovávala se jako vlastně všichni. Krom příjemného chování a upřímného chování majitelů což není pro každého :) jsme zažili problém. Problém živelného charakteru. Nepochopitelně bez proudu, nám fungovala voda, ke snídani byla horká káva, horké párky, horká voda na čaj. Ano, běžel generátor, ale chvilinku a šikovnost pana majitele byla na zjevná. Zajistil, vykouzlil, že po problému který nastal el. energie na kterou jsou na statku odkázáni do 12 hodin fungoval. Jediné co může majitelům statku Pohádky ublížit je skutečnost kterou nemohli nijak ovlivnit a které se nemohli bránit a to velmi silnému větru, který demoloval. Děkujeme za vše i za to, že stále jsou podnikatelé, kteří i v krajní nouzi řeší, snaží se. Vše je také i o nás, dokázali by jsme to ? Přijedeme určitě přijedeme.

Daniela (1.7.2013) : celý týden nám propršel, ale i tak se mi tam se synem líbilo ... plus: super zázemí pro děti, je tam na co si vzpomenete, syn hned po ránu koukal s nadšením z okna na zvířátka, s majiteli se dá ochotně domluvit, vyjdou Vám vstříc mínus: jídlo, bohužel omáčka neviděla kousek masa, za celý týden jsme maso nedostali ... nechtělo by to na jídle tak šetřit, raději si připlatím ... no a v apartmánu byla zima i když majitelé topili pro ostatní: nečekejte zázraky, jedete na statek, žádné společenské oblečení nepotřebujete, všude je spousta zvířat teda i včetně jídelny v restauraci což někomu může vadit, dětem ale ne :-), prostě si odpočinete jako kdysi u prarodičů na baráku .... dá se krásně výletovat, všude je to kousek, úzkokolejka, hrady, výstavy ... já jídlo třeba oželím, pro mě bylo hlavní, že tam byl můj syn spokojený .... než aby jste psali negativní komentáře, tak si sami v sobě určete co od dovolené na statku očekáváte .... majitelé jsou na to všechno sami, což je škoda, kdyby měli někoho při ruce, hlavně v kuchyni, bylo by to super pro všechny ... kdyby jsme měli pěkně určitě by jsme využili i bazény a brouzdaliště ... je to hlavně dovolená pro děti a pro dospělé relax .... nejspíše se tam ještě vrátíme a držíme palce majitelům ... trocha zlepšení v jídle a topení a jste úplně super

Michala (9.4.2013) : Ahoj Všem,byla jsem v pohádkovém penzionu loni v červnu se synem a moc se líbilo,majitel moc příjemný a ochotný.Obrovsky bohaté snídaně což mě velmi překvapilo.Letos asi pojedeme znovu.Zdravíme do Lovětína

Stanislav (7.4.2013) : Ještě jdou Stanislav, paní Evo, která z bývalých jste :) já jen, když se k tomuto vrátím, ha ha, kritizujete Lovětín od roku 2011 ??? Proč, jaký k tomu máte důvod ?? Teď v roce 2013 znovu, ano máte k tomu jiný důvod. Ze závisti nějaké nechutné bývalky ničit a ničit a ničit. Připojuji se k tomu, aby majitelé zjistili vaši identitu což není problém. Toto je na žalobu ! To snad není pravda, sám podnikám a vím jak je to těžké....vy jste chudinka, najděte si práci, aby jste neměla roupy !

Lenka Veselá (7.4.2013) : Oooo ! teď mi volal známý, který prý četl nepěknou recenzi na statek v Lovětíně. Paní Evo, co vy jste zač ? To co popisujete je naprostý nesmysl. Lovětín je po rozsáhlé rekonstrukci jak prostor tak vybavení. V restauraci je personál a pečivo vozí ráno pekař ! Co to píšete o grilování ? Majitelku jsem nikdy neviděla v pyžamu, maximálně jsem ji viděla unavenou, ale vždy s úsměvem a nevím, kde bere sílu. Vy jste v Lovětíně nikdy asi nebyla ! Připadáte mi spíše jako TA, co si nikdy nic neobjedná, všem závidí a vše kritizuje. Bude jedině dobře, když takový lidé jako jste vy, nebudou jezdit na dovolené a zůstanou doma. Protože díky takovým jako vy paní Evo, by přestalo bavit podnikání i melancholického flegmatika. Každopádně majitele o tom co předvádíte na této recenzi upozorním a zajisté Borovice.cz vydá vaši identitu.

Stanislav (7.4.2013) : Paní Evo, nezlobte se, ale váš článek je k smíchu pro hosty, kteří zde byly. je jasné, že vám styl služeb nemusí vyhovovat, ale na to jsou jiné penziony a hotely od *** výše. Zde dle mého názoru cena minimálně odpovídá kvalitě. Stále a stále popisujete nějaké nedostatky, které nejsou pravdou. Trochu mi váš článek a tyto řádky přichází zavádějící. O něčem podobném majitel vyprávěl, jako by jste byla pod jiným jménem ta dotyčná, která mu jde jak říkal po krku již delší dobu co ? Trochu nechápu, proč vždy toto píšete před začátkem sezóny. Každopádně moje rodina a mý známý byli spokojeni, děti se sem těší. Když je problém stačí lidsky upozornit a nikdy se nestalo, že by nebyla možná náprava. Není nutné hned nechutně komentovat v každé recenzi. já jsem si udělal o vás jasnou představu, jste zlá a závistivá nic víc. Lovětín všem vřele doporučuji. Stanislav Neuman

Eva (18.3.2013) : Pardon, napsala jsem pokoje, ale myslela jsem "apartmán" jak to vy nazýváte. My jezdíme na dovolené do jižních Čech každý rok a opravdu můžeme srovnávat a u vás se nám nelíbilo. Apartmán je opravdu malinkatý, alespoň ten, kde jsme byli my. Navíc v pokojích byla šílená zima a majitel nebyl ochotný zatopit, to se stalo až následující den. Jinak platí vše, co jsem psala níže. Vaše služby jsme si bohužel objednali (grilování) a bohužel jsme dostali mleté šišky ze supermarketu naložené v jejich koření, větší hnus jsme snad nejedli a opravdu jsme čekali, že když děláte grilování)a za nemalý peníz), tak koupíte maso u řezníka a naložíte si ho do vlastní směsi a ne, že veškerá vaše práce bude vytáhnout "maso" z igelitu a položit na gril. To samé služby§koupíme vám pečivo k snídani, kdy vaše paní chodila v pyžamu ještě v 9. hodin a vy jste rohlíky přivez asi v 11.Těch nedostatků bylo víc, ale raději jsme už na tuto dovolenou zapomněli...

Petra Cimrmanová (30.9.2012) : Zdravím všechny, na usedlosti jsem byla jednou na víkend slavit narozeniny a musím říct, že se mi tam líbilo, tehdy jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství a nevšimla jsem si, že by mne tlačila péra od matrací, koupelny byly také v pohodě....Ráda se tam určitě ještě vrátím......kuchyně byla vinikající ....

majitel Pohádkové usedlosti (20.7.2012) : Milé dámy, milý hosté nikdy nejde se zavděčit všem. Každopádně musím reagovat. Pokoje nemáme, nabízíme kompletní vybavené apartmány s vlastním wc. Lovětín jako takový je ve stylu farmy a statku i tak nabízíme služby ***. Hygiena je u nás naprosto v pořádku a každému mohu doložit její zprávy rozbory vody, kolaudaci a podobně. Drahá dovolená je relativní pojem a dáma, která toto napsala to tak bere, jiné rodiny to zase berou jinak. Každopádně ceny jsou na stránkách a každý host, který k nám jede má možnost zvážení zda chce naše služby za naše ceny nebo ne. O tom zda jsem nebo nejsem cholerik nebudeme vést vůbec řeč, každopádně dáma, která toto napsala a mě o svých problémech neinformovala při pobytu asi také není zcela zdráva. Jinak naše služby jak se píše i v jiných recenzích jsou hlavně pro rodiny s dětmi, nabízíme skvělé služby a rodinnou pohodu. Nabízíme něco za čím se spousty hostů vrací, tak dejte na svůj úsudek a přijeďte bez předsudků. majitel Martin Tmej 608 979 686

Jaroslava Barduchová (20.7.2012) : To se máme tedy na co těšit-právě tam máme namířeno :-((((( Rozhodně písnu komentář po návratu-a bude určitě objektivní.

Lenka (27.6.2012) : Na rozdíl od kladných komentářů, které píší samotní majitelé komplexu plně souhlasím s příspěvkem Evy - zdaleka se usedlosti v Lovětíně VYHNĚTE !! Jedině kdo se umí pochválit je cholerický majitel. Přidal bych ještě všude kapající voda, protékající WC, utržené sprchy - zkrátka šrot navezený na jednu hromadu a budeme tomu říkat - stylová dovolená. A to nemluvím o kuchyni - bude potřeba častější návštěva hygieny z JH - zkrátka , nekažte si velice drahou dovolenou.

Vaše jménoLucie Š. (27.8.2011) : Váš vzkazDovolená v Pohádkové usedlosti, byla naprosto dokonalá. V objektu je vše přizpůsobeno dětem, tudíž i pro rodiče je tam maximální relax. Všem vřele doporučejeme.

Michaela Haringova (21.8.2011) : Dovolenou zde,můžeme jen doporučit,krásné ubytování,výborná kuchyně,spousta možností pro děti,včetně koupání. Byli jsme zde naprosto spokojeni.

Jana (17.8.2011) : Dcera s manželem a vnučkou jsou v pohádkové usedlosti již druhým rokem a jsou spokojeni.

Jana (17.8.2011) : Dcera s manželem a vnučkou jsou v pohádkové usedlosti již druhým rokem a jsou spokojeni.

Eva (21.7.2011) : Ubytování v této usedlosti nedoporučujeme. Vše se zde řídí heslem za málo peněz hodně muziky. Pokoje malinké, tmavé, vše se zde dá slyšet (jakékoliv slovo ze sousedního pokoje slyšíte, jak kdyby stál vedle vás), Postele s vylezlými péry atd. Měli jsme bohuže zkaženou dovolenou, tak ať ji nemají i ostatní...

Vložit nový příspevek

Vaše e-mailová nebude zveřejněna

Nejčtenější články

Velikonoce na zámku v Mníšku pod Brdy Velikonoce na zámku v Mníšku pod Brdy
10.4.2009 | Zámek v Mníšku pod Brdy Vás zve na 8. Velikonoční veselici s Kuřetem, která bude probíhat v neděli 12. 4. 2009 od...
exteriér Pohádková usedlost Lovětín
30.1.2010 | je zrekonstruovaná zemědělská usedlost v malebné vesničce jižních Čech v oblasti Jindřichohradecka. Tato usedlost nabízí...
Středověký hotel ZÁMECKÝ RESORT DĚTENICE
1.4.2014 | Soutěž s portálem RomantickePobyty.cz vás zve tentokrát do středověku, do unikátního Zámeckého resortu Dětenice. Ten z...

Poslední články

Snoubení vín a pokrmů Snoubení vín a pokrmů
22.4.2014 | V květnu pro vás v restauraci Illusion připravili 5-chodové menu spojené s exkluzivní chutí cizokrajných vín (Argentina, Chile,...
Letní dovolená na podzim – na Valašsku až do konce září  Letní dovolená na podzim – na Valašsku až do konce září
18.4.2014 | Letní sezóna v tuzemsku často končí s prvním školním zazvoněním. Přitom do zahraničí dovolenkáři míří i po prázdninách....
Prvomájová relaxace Prvomájová relaxace
14.4.2014 | Byl první máj, lásky čas, hrdliččin hlas Tě zval na Studánku zas! Květnové dny na Studánce vám nabídnou možnost prožít...
Rezidence LiběchovČasopis Svět ženyČasopis KatkaHotel LANTERNAČeská asociace wellnessOrient spa