Putovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejná

5.4.10 V pražském Palladiu byla dne 19.3. zahájena putovní prodejní výstava fotografií Pavly Hodkové, jejíž výtěžek bude poukázán na konto Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná a bude použit na výzkum léčby rakoviny. Jednotlivé fotografie jsou spojeny s příběhy lidí, kteří jsou na nich vyobrazeni a hlavní myšlenkou výstavy je upozornit širokou veřejnost na zákeřnost zhoubné rakoviny.

Rakovina si nevybírá. Do jejích spárů se může dostat kdokoli. Maminka od malých dětí, starší člověk, dítě… Lidé mediálně známí i neznámí. A právě o těchto lidech výstava fotografií spojená s jednotlivými lidskými příběhy je.

Pavla Hodková vytvořila velmi sugestivní fotografie, na nichž jsou zvěčněni ti, kteří s rakovinou svedli svůj vlastní, osobní boj. Celkem 32 osob z řad veřejného, společenského i toho „obyčejného“ života se podělilo o svůj příběh. Jednotlivé příběhy společně s fotografiemi budou formou knižní publikace v prodeji prostřednictvím www.piklio.com/vecverejna a výtěžek z prodeje bude poukázán na konto Nadace. Publikace budou v prodeji ve dvou formátech: Menší A4 za cenu 890 Kč a větší A3 za 1890 Kč.

Samotná výstava pak postupně objede několik měst v naší republice a zájemci budou mít možnost zakoupit jednotlivé fotografie za částku 25 000,- Kč. Pouze fotografie hlavní tváře výstavy Jana Saudka bude k dispozici za 50 000 Kč. Výtěžek bude rovněž poukázán na konto Nadace a použit na výzkum léčby rakoviny.

Slavnostní zahájení výstavy fotografií Pavly Hodkové a první prodané fotografie

Moderátorského mikrofonu se ujal Jan Musil, jenž na pódiu přivítal autorku fotografií Pavlu Hodkovou, která vyjádřila svou podporu Nadaci a potřebu vykonat něco prospěšného, čím by mohla svými silami přispět k výzkumu léčby rakoviny. Jak uvedla, věří, že fotografie si své kupce najdou a důvod, proč vznikly, tak dojde svého naplnění.

Na pódiu rovněž promluvil předseda správní rady a přednosta Dětské kliniky LF UP a FN v Olomouci prof. Mudr. Vladimír Mihál CSc., jenž pohovořil o výsledcích a plánech jejich výzkumného pracoviště. S neskrývaným dojetím pak převzal první prodanou fotografii, na které je vyobrazen herec Ladislav Frej a jíž pro výzkumné centrum v Olomouci zakoupil fotbalista AC Sparta Praha Tomáš Řepka.

Poté ředitelka Nadace paní Renata Hilšer Grmolenská vyjádřila na pódiu poděkování všem, kteří se na tomto projektu podíleli. I ona obdržela dárek – tentokrát v podobě šeku pro Nadaci v hodnotě 132 000 Kč. Tyto peníze Nadace Rakovina věc veřejná obdržela od generálního partnera projektu nákupního a zábavního centra Olympia Brno.

Krátký rozhovor na pódiu také poskytl nesmírně vitální, sympatický Jan Saudek, který se stal tváří výstavy a jehož portrét je na titulní straně knižní publikace k výstavě. I on zmínil svůj respekt k této nemoci a důležitost výzkumu její léčby. To byl podle jeho slov ten hlavní motiv, kvůli kterému svou partnerku Pavlu Hodkovou v realizaci výstavy maximálně podporoval.

Poté byli na pódium pozvání ti, o nichž je výstava především. Lidé, kteří ať již na vlastní kůži nebo prostřednictvím někoho blízkého, bojovali a stále bojují svůj osobní zápas s rakovinou a kteří jsou na fotografiích Pavly Hodkové zvěčněni: Vlaďka Erbová, Karolína Švendová, Petr Vlasák, Renáta Jirásková, Dagmar Mirošová, Dana Sedláková (nepřítomna), Jan Saudek, Helena Štáchová, Renata Hilšer Grmolenská, Tereza Černochová, Miroslava Husková, Kristýna Frejová (nepřítomna), Martina Husková, Ladislav Frej (nepřítomen), Arnošt Vaníček, Olga Šípková (nepřítomna), Václav Krejčík, Ondřej Horák (nepřítomen), Honza Musil, Láďa Kerndl, László Jankovics, Marie K. Novotná, Bohdana Novotná, Tereza Kerndlová (nepřítomna), Bára Nesvadbová, Michael Hofbauer, Anna K (nepřítomna), Pavla Hodková, Lidka Gérová, Dana Kolátorová, Simonka Salačová, Naďa Urbánková (nepřítomna)

V průběhu tohoto slavnostního ceremoniálu se odehrál ještě jeden velice silný a emotivní okamžik. To když moderátor Jan Musil oznámil, že fotografii Bohdany Novákové, která i přes svůj nízký věk zažila, jak nelítostná rakovina je, zakoupil neznámý dárce a věnoval ji mamince této dívky. Dojetí, které bylo na překvapené mamince vidět, nebylo ojedinělé. Slzy se v tu chvíli leskly v očích i mnoha přihlížejících diváků.

Všichni přítomní „hlavní hrdinové“ večera převzali jako dárek publikaci, se svými příběhy a fotografiemi. Poté se mikrofonu ujala zpěvačka Tereza Černochová, která zazpívala dvě písně a také vzpomněla na svého otce, vynikajícího zpěváka Karla Černocha, který před dvěma lety podlehl rakovině. Zároveň diváky pozvala na podzimní koncert v Lucerně, který bude rovněž pod záštitou Nadace rakovina věc veřejná a v němž bude vzdána pocta právě Karlu Černochovi.

V pražském Palladiu budou fotografie vystaveny do 20. května 2010. Další místa a termíny výstavy:

  • 22.5. - 29.7. Brno - Olympia Brno - vernisáž 22.5.
  • 30.7. - 30.9. Zlín  - Zlaté jablko Zlín - vernisáž 30.7.
  • 1.10. - 30.11. Olomouc - Olympia Olomouc- vernisáž 1.10.

- JiH -

Putovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejnáPutovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejnáPutovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejnáPutovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejnáPutovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejnáPutovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejnáPutovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejnáPutovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejnáPutovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejnáPutovní výstava fotografií Pavly Hodkové ve prospěch Nadace rakovina věc veřejná

Nejčtenější články

Hledáte správné synonymum? Využijte online slovník Hledáte správné synonymum? Využijte online slovník
31.5.2012 | Nejen při luštění křížovek by se vám mohl hodit on-line slovník synonym, který je součástí portálu ABZ.cz. Na něm naleznete...
Jarní menu Jarní menu
1.4.2013 | Za kulatými okny se třpytí vlnky řeky kopírující lesk vypulírovaných bot číšníků připravených servírovat dobroty....
Hotel International****, Velká Lomnice, Slovensko Hotel International****, Velká Lomnice, Slovensko
25.3.2019 | Ve spolupráci s on-line magazínem WellnessNoviny.cz jsme pro vás připravili soutěž, která vás tentokrát zve do jedinečného...

Poslední články

Hotel International****, Velká Lomnice, Slovensko Hotel International****, Velká Lomnice, Slovensko
25.3.2019 | Ve spolupráci s on-line magazínem WellnessNoviny.cz jsme pro vás připravili soutěž, která vás tentokrát zve do jedinečného...
Otevření zámku v Novém Městě nad Metují Otevření zámku v Novém Městě nad Metují
22.3.2019 | Zámek otevře své brány v nové turistické sezóně poprvé v sobotu 6. dubna 2019. V dubnu bude otevřeno pro veřejnost vždy...
Pobytový balíček \"Jaro na zámku\" Pobytový balíček "Jaro na zámku"
17.3.2019 | Víceúčelový areál *** HOTEL zámek BERCHTOLD se nachází nedaleko Prahy v obci Kunice – Vidovice, v malebném Ladově kraji,...
Rezidence LiběchovČasopis Svět ženyČasopis KatkaHotel LANTERNAČeská asociace wellnessOrient spa